1. Badacz używa muzyki do zarządzania sieciami
 2. Ewolucja drzwi i okien
 3. Wycieczki jednodniowe z Newcastle
 4. Warwickshire to serce historii Anglii
 5. Układ okresowy nadal wpływa na dzisiejsze badania
 6. Inżynierowie przekładają sygnały mózgowe bezpośrednio na mowę
 7. Kulturalne atrakcje Manchesteru to najważniejsze zabytki w zmieniającym się mieście
 8. Drapanie pod powierzchnią licówek
 9. Smart home testuje pierwszego robota do pielęgnacji osób starszych
 10. Wykresowanie ścieżki do tańszych elastycznych ogniw słonecznych
 11. Fotograf i architektura
 12. Technologia wielobarwnej holografii może umożliwić niezwykle kompaktowe wyświetlacze 3D
 13. Najważniejsze cechy ukrytej Anglii - Lincoln i nie tylko
 14. Używanie dronów do walki ze zmianami klimatu
 15. W Flip of a Switch
 16. Odmiany dna morskiego tworzą dziwaczne fale oceanu
 17. Naukowcy opracowują pierwszą tkaninę, która automatycznie chłodzi lub izoluje w zależności od warunków
 18. Podziemne zwiedzanie najlepszych zabytków pod Londynem
 19. Betonowa utopia
 20. Nowa koncepcja ogniw paliwowych wprowadza biologiczną konstrukcję do lepszego wytwarzania energii elektrycznej
 21. Kwantowy transfer za naciśnięciem jednego przycisku
 22. Fizycy tworzą egzotyczną ciecz elektronową
 23. Dwa dni w Oksfordzie
 24. Ekspansja Royal Academy ujawnia ukryte życie szkół artystycznych
 25. Miliony ton plastikowych odpadów można przekształcić w czyste paliwa, inne produkty
 26. Prędkość światła w kierunku przyszłego Internetu kwantowego
 27. Idealny dzień w Londynie
 28. Jak coś z Pompei ”- palące zmartwychwstanie Battersea Arts Centre
 29. Konwersja sygnałów Wi-Fi na elektryczność za pomocą nowych materiałów 2D
 30. Po zrobieniu historii maleńkie kosmiczne satelity NASA zamilkły
 31. Nocne niebo Brytania obserwacja zorzy polarnej i obserwacja gwiazd w Anglii, Szkocji i Walii
 32. Londyn przez wieki architektoniczny wgląd w historię stolicy
 33. Badania pokazują, że post przyspiesza ludzki metabolizm
 34. Naukowcy odkryli wzrost wpływów asteroid na starożytną Ziemię poprzez badanie Księżyca
 35. Sztuczna inteligencja może identyfikować mikroskopijne organizmy morskie
 36. Życie przy pływach na Świętej Wyspie Northumberland
 37. HP tworzy nowy zestaw słuchawkowy VR o bardzo wysokiej rozdzielczości
 38. JAK NOWA KONSTELACJA SATELITARNA MOŻE POZWOLIĆ NA ŚLEDZENIE PLANÓW NA CAŁYM ŚWIECIE
 39. Wycieczka architektoniczna po fascynującej historii Liverpoolu
 40. Patisandhika i Daniel Mitchell uzupełniają A Brutalist Tropical Home na Bali
 41. Te „gogle” genetyczne mogą pomóc nam opracować dziko odporne uprawy
 42. Najlepsze rzeczy do zrobienia w Yorkshire na wiosnę
Fasting ramps up human metabolism, study shows

Post może pomóc ludziom schudnąć, ale nowe badania sugerują, że bez jedzenia może także zwiększyć aktywność metaboliczną człowieka, generować przeciwutleniacze i pomóc odwrócić niektóre skutki starzenia się. Naukowcy z Okinawa Institute of Science and Technology Graduate University (OIST) i Uniwersytetu w Kioto zidentyfikowali 30 uprzednio niezgłoszonych substancji, których ilość wzrasta podczas postu i wskazuje na szereg korzyści zdrowotnych.

„Od wielu lat badamy starzenie się i metabolizm i postanowiliśmy poszukać nieznanych skutków zdrowotnych na czczo u ludzi” - powiedział dr Takayuki Teruya, pierwszy autor artykułu i technik w jednostce komórkowej OIST G0, kierowanej przez prof. Mitsuhiro. Yanagida. „Wbrew pierwotnym oczekiwaniom okazało się, że na czczo aktywowano aktywację metaboliczną”.

Badanie, opublikowane 29 stycznia 2019 r. W Raporty naukowe , przedstawia analizę całej ludzkiej krwi, osocza i czerwonych krwinek pobranych od czterech osób na czczo. Naukowcy monitorowali zmiany poziomów metabolitów - substancji powstających podczas procesów chemicznych, które nadają organizmom energię i pozwalają im rosnąć. Wyniki ujawniły 44 metabolity, w tym 30 wcześniej nierozpoznanych, które powszechnie rosły wśród osób w wieku od 1,5 do 60 razy w ciągu zaledwie 58 godzin na czczo.

W poprzednich badaniach Jednostka Komórki G0 zidentyfikowała różne metabolity, których ilość zmniejsza się z wiekiem, w tym trzy znane jako leucyna, izoleucyna i kwas oftalmiczny. U osób na czczo metabolity te zwiększają poziom, sugerując mechanizm, dzięki któremu post może pomóc zwiększyć długość życia.

„Są to bardzo ważne metabolity, odpowiednio do utrzymania aktywności mięśni i przeciwutleniaczy”, powiedział Teruya. „Ten wynik sugeruje możliwość działania odmładzającego przez post, co do tej pory nie było znane”.

Metabolity dają wskazówki dotyczące mechanizmu i skutków zdrowotnych

Ludzkie ciało ma tendencję do wykorzystywania węglowodanów do szybkiej energii - kiedy są dostępne. Po głodzie węglowodanów ciało zaczyna grabić alternatywne magazyny energii. Akt „substytucji energii” pozostawia ślad dowodów, mianowicie metabolity znane jako maślany, karnityny i aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Wykazano, że te dobrze znane markery substytucji energii gromadzą się podczas postu.

Ale post wydaje się wywoływać efekty znacznie wykraczające poza substytucję energii. W swojej wszechstronnej analizie ludzkiej krwi naukowcy odnotowali zarówno ustalone znaczniki na czczo, jak i wiele innych. Na przykład odkryli globalny wzrost ilości substancji wytwarzanych w cyklu kwasu cytrynowego, proces, w którym organizmy uwalniają energię zmagazynowaną w wiązaniach chemicznych węglowodanów, białek i lipidów. Wyraźny wzrost sugeruje, że podczas postu maleńkie elektrownie działające w każdej komórce są wrzucane do nadbiegu.

Post wydawał się także wzmacniać metabolizm puryn i pirymidyn, substancji chemicznych, które odgrywają kluczową rolę w ekspresji genów i syntezie białek. Odkrycie sugeruje, że głodzenie może przeprogramować, które komórki białkowe budują w jakim czasie, zmieniając w ten sposób ich funkcję. Zmiana może promować homeostazę w komórkach lub służyć do edycji ekspresji genów w odpowiedzi na wpływy środowiska.

Kiedy jest metabolizowana, puryna i pirymidyna zwiększają produkcję antyoksydantów w organizmie. Stwierdzono, że kilka przeciwutleniaczy, takich jak ergotioneina i karnozyna, znacznie wzrasta w ciągu 58-godzinnego okresu badania. Przeciwutleniacze służą do ochrony komórek przed wolnymi rodnikami wytwarzanymi podczas metabolizmu. Produkty szlaku metabolicznego zwanego „szlakiem fosforanu pentozy” również pozostają szkodliwe dla skutków utleniania i podobnie obserwowano ich wzrost podczas postu, ale tylko w osoczu.

Nowo odkryte korzyści zdrowotne wynikające z postu?

Autorzy sugerują, że te działania antyoksydacyjne mogą stanowić główną odpowiedź organizmu na głód, ponieważ głód może sprzyjać niebezpiecznie oksydacyjnemu środowisku wewnętrznemu. Ich badanie eksploracyjne dostarcza pierwszych dowodów na obecność przeciwutleniaczy jako znacznika na czczo. Ponadto badanie wprowadza nowy pogląd, że głód może zwiększyć produkcję kilku metabolitów związanych z wiekiem, obfitujących w młodych ludzi, ale uszczuplonych w starszym wieku.

„Niedawne badania nad starzeniem się wykazały, że ograniczenie kalorii i poszczenie mają przedłużający się wpływ na długość życia modelowych zwierząt… ale szczegółowy mechanizm pozostał tajemnicą” - powiedział Teruya. „Możliwe jest zweryfikowanie działania przeciwstarzeniowego z różnych punktów widzenia poprzez opracowanie programów ćwiczeń lub leków zdolnych do wywołania reakcji metabolicznej podobnej do postu”.

Odkrycia dotyczą utrwalonych poglądów na temat tego, co może zrobić post na zdrowie ludzkie. Następnym krokiem byłoby powtórzenie tych wyników w większym badaniu lub zbadanie, w jaki sposób zmiany metaboliczne mogą zostać wywołane innymi sposobami.

„Ludzie interesują się tym, czy ludzie mogą cieszyć się efektami zapobiegania chorobom metabolicznym i przedłużania życia poprzez ograniczenie postu lub ograniczenie kalorii, tak jak w przypadku zwierząt modelowych” - powiedział Teruya. „Zrozumienie zmian metabolicznych spowodowanych postem powinno dać nam mądrość w utrzymaniu zdrowia”.